Lokalizacja

Imperial Business Center położony jest w południowej części Krakowa, jednym z najdynamiczniej rozwijających się i najlepiej skomunikowanych obszarów miasta. Niewątpliwym atutem lokalizacji biurowca jest świetna ekspozycja na główną arterię komunikacyjną Krakowa oraz łatwy i szybki dojazd zarówno dla posiadających własny samochód, jak i korzystających z transportu miejskiego. W odległości do 400 metrów znajdują się ważne punkty przesiadkowe: Rondo Matecznego oraz pętla Łagiewniki, gdzie krzyżuje się 14 linii tramwajowych oraz autobusowych, prowadzących do niemal wszystkich dzielnic Krakowa. Dojazd do centrum i na kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmuje jedynie ok. 13 minut, a przystanek tramwajowy ulokowany jest vis a vis biurowca, w odległości jedynie około 15 metrów.

 

Ważną zaletą lokalizacji jest również dogodny dostęp do urzędów, restauracji i punktów usługowych oraz jednego z największych w Krakowie centrum handlowego Bonarka City Center.

 

W niedalekiej odległości znajduję się również obwodnica i autostrada A4, które umożliwiają bezpośredni wyjazd z miasta w kierunku Chyżnego, Zakopanego, Warszawy, Katowic, Rzeszowa a także Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice. Od lotniska, które w 2016 r. obsłużyło prawie 50 milionów pasażerów, biurowiec dzieli jedynie około 20 minut jazdy samochodem.

Imperial Business Center

Imperial Business Center to inwestycja zlokalizowana przy ul. Wadowickiej w Krakowie, realizowana przez Imperial Capital sp. z o.o. Budynek stanowi nowoczesne centrum biznesowe, liczące 9 kondygnacji i ponad 7 tys. m2 powierzchni.

Park technologiczny Life Science Park

Znajduje się w odległości 1 km, w pobliżu Kampusu UJ i włączony jest do obszaru Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Park tworzony jest przez Jagiellońskie Centrum Innowacji, które działa na styku nauki i biznesu, oferując usługi z obszaru life science.

Rondo Matecznego

Nazwane ku pamięci Antoniego Matecznego, który w XIX wieku założył tu nowoczesny zakład wodoleczniczy. Rondo stanowi część II obwodnicy Krakowa i jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Krakowa, którym przejeżdża nawet 50 tys. samochodów dziennie.

Kampus UJ

W odległości niecałych 1,5 km od budynku Imperial Business Center położony jest Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajduje się tutaj m.in. Centrum Badań Przyrodniczych, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej czy Małopolskie Centrum Biotechnologii.

Bonarka

Dworzec Główny