Wizja

Imperial Business Center to inwestycja zlokalizowana przy ul. Wadowickiej w Krakowie, realizowana przez Imperial Capital sp. z o.o. Budynek stanowi nowoczesne centrum biznesowe, liczące 9 kondygnacji i ponad 7 tys. m2 powierzchni. Zaprojektowany został z myślą o ergonomii pracy, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań zapewnia atrakcyjną przestrzeń, funkcjonalność i elastyczność aranżacji powierzchni, a także bezpieczeństwo. Zadbano o każdy jego detal, od przeszklonej, klasycznej i estetycznej elewacji, reprezentacyjny hol, funkcjonalne i profesjonalne zaplecze sanitarne, aż po parking i zaplecze dla rowerzystów.

Nazwa Projektu: Imperial Business Center
Lokalizacja: ul. Wadowicka Kraków
Deweloper: Imperial Capital sp. z o.o. Business Center sp.k.
Generalny Wykonawca: Ruko sp. z o.o.

Architekt: Artur Jasiński i Wspólnicy
Termin oddania do użytkowania: Maj 2018
Powierzchnia całkowita budynku: 7056 m2
Powierzchnia całkowita GLA: 5310 m2

Powierzchnia GLA typowego piętra: od 637.33 m2 do 668.41 m2
Kubatura: 24871,63 m3
Liczba kondygnacji naziemnych: 8
Liczba kondygnacji podziemnych: 1

Całkowita liczba miejsc parkingowych: 74
Liczba wind: 2
Wskaźnik powierzchni wspólnych: 7,28 %
Certyfikat BREAM Very Good

architektura

Projekt stworzony został przez architektów z pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne, założonej w 2002 roku przez Artura Jasińskiego, po ponad dwudziestu latach pracy zawodowej. Firma jest ceniona w branży, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych. Projektuje szeroki wachlarz obiektów, w tym budynki użyteczności publicznej, zespoły biurowe i mieszkaniowe czy obiekty handlowe, z wykorzystaniem najnowszych technologii i inteligentnych rozwiązań.

Pracownia wykonała projekty m.in. dla firm Skanska, GTC, Ikea Property Polska, Mostostal Eksport czy Trigranit Polska, a wśród jej największych realizacji znajdują się budynki takie jak AXIS, Bonarka4Business czy Brainville.

Projekt „Imperial” jest przykładem owocnej współpracy architektów z inwestorem, który nie tylko aktywnie uczestniczył w pracach projektowych, ale wręcz zachęcał do sięgania po nowe i ambitne rozwiązania. W rezultacie powstał budynek, który łączy funkcjonalność, walory proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM VERY GOOD, z efektowną formą architektoniczną. Czekamy teraz z niecierpliwością, aż wyłoni się zza rusztowań i rozbłyśnie światłem

Zespół projektowy:
od lewej: Paweł Wieczorek, Marta Grochowska, Artur Jasiński, Dominika Cenda, Marcin Pawłowski i Adrian Kasperski.

Standardy wykończenia

 • Podwieszane sufity
 • Betonowa posadzka
 • Żelbetowe lub murowane ściany i stropy
 • Instalacja chłodzenia zintegrowana z ogrzewaniem (klimakonwektory)
 • Wentylacja mechaniczna
 • Instalacja elektryczna oraz teleinformatyczna
 • Reprezentacyjny hol wejściowy
 • Recepcja oraz ochrona 24/7
 • Dostęp do budynku 24/7
 • Wielkopowierzchniowe przeszklenia
 • Szybkobieżne windy osobowe
 • Rytmiczne podziały elewacyjne
 • Okna z izolacją akustyczną oraz termiczną
 • Czujniki dymu
 • Okładziny aluminiowe i włóknocementowe
 • Parking podziemny
 • Stojaki rowerowe
 • Ogólnodostępne szatnie i natryski

Powierzchnie

Przykładowa aranżacja dla jednego najemcy
Wariant 2: COMBII OFFICE

Powierzchnia najmu= 664,47 m2 / 77 stanowisk pracy
8.37 m2 / osobe

Powierzchnia wspólna = 19,89 m2
Powierzchnia całkowita = 746, 72 m2

Przykładowa aranżacja dla dwóch najemców
Wariant 2: COMBII OFFICE

Powierzchnia najmu= 664,47 m2 / 77 stanowisk pracy
8.37 m2 / osobe

Powierzchnia wspólna = 19,89 m2
Powierzchnia całkowita = 746, 72 m2

Przykładowa aranżacja dla wielu najemców
Wariant 2: COMBII OFFICE

Powierzchnia najmu= 664,47 m2 / 77 stanowisk pracy
8.37 m2 / osobe

Powierzchnia wspólna = 19,89 m2
Powierzchnia całkowita = 746, 72 m2

 • Dla jednego najemcy
 • Dla dwóch najemców
 • Dla kilku najemców

Zielony budynek

Najwyższe standardy ekologiczne
Budynek spełnia wymagania jednego z dwóch najważniejszych systemów certyfikacji zielonego budownictwa na świecie. Dzięki ekologicznym i energooszczędnym rozwiązaniom uzyskał certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Very Good. Zastosowana technologia zapewnia możliwość zoptymalizowania kosztów oraz poprawę
jakości środowiska pracy.

Energooszczędne rozwiązania
Biurowiec, dzięki specjalnym instalacjom sanitarnym, zapewnia oszczędność wody pitnej. Efektywność systemu chłodzenia i odzysk ciepła umożliwiają natomiast szklenia o wysokich parametrach (U, g, Lt). W częściach wspólnych przewidziano także energooszczędne, wydajne oświetlenie LED, sterowane czujnikami obecności oraz systemem DALI.

System zarządzania BMS
Budynek wyposażony został w system BMS, który monitoruje stan instalacji, alarmów oraz systemów zasilania. Poprzez precyzyjną kontrolę i utrzymanie właściwych parametrów pracy oraz stanu instalacji, zapewnia on komfortowe warunki i efektywność energetyczną budynku. Biurowiec zapewnia też osobne węzły cieplne oraz
opomiarowanie systemu chłodniczego i wentylacyjnego dla części wspólnych oraz powierzchni najmu.

Ergonomiczne oświetlenie
Dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom, biurowiec gwarantuje równomierność oświetlenia i dostęp wszystkich pomieszczeń pracy do światła dziennego, które poprawia samopoczucie i poziom skupienia przebywających w nich osób.

Przyjazny pracownikom
Biurowiec Imperial Business Center zapewnia łatwy i wygodny dojazd nie tylko dzięki doskonałej dostępności transportu publicznego, ale też rozbudowanemu zapleczu dla rowerzystów. Budynek oferuje specjalne szatnie, prysznice i miejsca postojowe, znacząco ułatwiając codzienne dojazdy do biura rowerem.

Generalnym wykonawcą budynku jest Ruko sp. z o.o., od 2009 roku realizująca inwestycje w obszarze zabudowy wielorodzinnej, przemysłowej, a także biurowej. Firma posiada bogate doświadczenie, będąc generalnym wykonawcą inwestycji takich jak SAWIG OFFICE, Tarasy Twardowskiego, Kamienica Koronna przy ul. Topolowej 8 w Krakowie czy S-MALL PARK w Skawinie. Odpowiednia wiedza, potencjał techniczny i wykwalifikowana kadra gwarantują wysoką jakość usług i terminowość realizacji podejmowanych inwestycji.